Piast Strzelce Opolskie - Trampkarze 5:1 (2:1)

Wczoraj trampkarze KS-u Krapkowice, w drugim z rzędu wyjazdowym spotkaniu, mierzyli się z wiceliderem naszej grupy, drużyną Piasta Strzelce Opolskie. Zawody rozgrywane były na idealnie przygotowanej murawie i w sprzyjających warunkach atmosferycznych.

Nasz zespół przystąpił do spotkania w najsilniejszym składzie i od początku stwarzał zagrożenie pod bramką gospodarzy. Już w 6 minucie meczu napastnik Joachim Poświata wyprowadził KS na prowadzenie. Po dobrym podaniu z środka pola, „Achimek” szybkim zwodem minął bramkarza i umieścił piłkę w bramce. Świetnej szansy na podwyższenie wyniku nie wykorzystał kapitan naszej drużyny Griszok, który w sytuacji „sam na sam” trafił w broniącego dostępu do bramki Piwowarka. Niestety niewykorzystana sytuacja szybko się zemściła i w 25 minucie zawodów, po akcji z lewego skrzydła pomocnik Piasta wyrównał stan rywalizacji. Tuż przed zakończeniem pierwszej połowy gospodarze wyszli na prowadzenie, wykorzystując dośrodkowanie z rzutu rożnego. Warto jednak dodać, ze w obu sytuacjach bramkowych drużyny Piasta sędzia powinien odgwizdać pozycję spaloną.

W drugiej połowie podopieczni trenera Gondka wyraźnie opadli z sił i oddali inicjatywę gospodarzom. Błędy w ustawieniu i zbyt duże odległości pomiędzy formacjami naszej drużyny, zostały wykorzystane przez graczy ze Strzelec. Między 47, a 66 minutą zdobyli 3 bramki i pewnie wygrali 5:1. Zawodnicy z Krapkowic kilka razy próbowali zmniejszyć rozmiary porażki. Daniszewski, Starzec, czy Wróbel po dobrych akcjach stawali przed taką szansą, jednak w każdej z tych sytuacji, górą był bramkarz Piasta.

Trzeba jednak zauważyć, że poziomem sportowym nasz zespół nie odstępował od rywali,
w takim stopniu, na jaki wskazuje wynik meczu. Widać było zaangażowanie i chęć do gry naszych zawodników, co jest dobrym prognostykiem na przyszłość. W następnej kolejce u siebie trampkarze KS-u podejmować będą drużynę Stali Zawadzkie.

Piast Strzelce Opolskie – KS Krapkowice 5:1 (2:1)

Bramki: 2x Majewski, Płoszaj, Kaczmarczyk, Zimon – Poświata

Piast: Piwowarek, Glapiak, Zimon, Majewski, Płoszaj, Ryszytyło, Kaczmarczyk, Galas, Wróbel, Korzenitz, Burzan

Rezerwa: Jaszkowski

Trener: Adrian Matuszczyk

KS Krapkowice: Lenartowski – Nohl, Kwaśnicki, Feliksik, Gaik – Paul, Starzec, Griszok, Konieczny – Poświata, Daniszewski

Rezerwa: Friedla, Miszke, Wystup, Mikołajek, Wróbel

Trener: Adam Gondek